Znamiona barwnikowe

Znamiona barwnikowe (potocznie nazywane pieprzykami), które mamy na skórze od wielu lat mogą niekiedy przekształcać się w nowotwory skóry. Dlatego zaleca się, aby każdy dorosly człowiek regularnie badał znamiona.

Badania znamion wykonyje się zazwyczaj przy pomocy dermoskopu ręcznego. Gabinet posiada najnowocześniejszej generacji aparat (wideodermatoskop), który pozwala na rejestrowanie obrazu znamion i bardzo wczesne rozpoznawanie nowotworów skóry. Ponadto aparat daje możliwość porównania w czasie następnej wizyty, czy znamiona barwnikowe zmieniają się lub rosną.

BADANIE WIDEODERMATOSKOPOWE

Badanie polega na oglądaniu zmian skórnych w powiększeniu 20 do 70-krotnym w oświetleniu, które pozwala na uwidocznienie głębszych struktur oglądanej zmiany. Jest to jednak badanie całkowicie nieinwazyjne i niebolesne.

USUWANIE ZMIAN

Jeśli istnieją wskazania medyczne, usuwamy zmiany na miejscu w gabinecie. Badania histologiczne usuniętych zmian są wykonywane również przez najlepszych specjalistów.

Znamiona usuwają lekarze, eksperci z wieloletnim doświadczeniem: dr n. med. Olga Warszawik-Hendzel i dr n. med. dr Sar-Pomian. 

ZNAMIONA W SZCZEGÓLNYCH LOKALIZACJACH

Diagnozujemy i usuwamy zmiany w szczególnych lokalizacjach (np. aparat paznokciowy, skóra owłosiona głowy,  narządu płciowe). W diagnozowaniu zmian w obrębie płytki paznokciowej i chirurgii paznokci specjalizuje sie dr n. med. dr Sar-Pomian.